Деякі технології настільки органічно входять у наш побут, що перестають бути чимось неабияким. Це стосується проектора та проекційного екрану. Нам з дитинства відомі ці девайси. Проектор – девайс, який проектує зображення на екран або стіну. З його допомогою проводяться презентації, демонстрації, відеофільми.
Діапазон застосування проекторів широкий. Це домашнє користування, масові заходи різного характеру, освітні установи. Таким чином ринок проекторів поділяється на:
- Проектори для відеотеатру. Виконують роль домашнього кінотеатру, мають аналогові відеоінтерфейси, а сучасні моделі – RGB-інтерфейс та приєднуються до комп'ютерів. Використовуються в затемнених приміщеннях, а роздільна здатність відповідає стандартному формату відеосигналу.
- Портативні проектори. Їх використовують для мобільних презентацій. Виходячи з самої назви, особливою рисою цього виду є компактність. Також для портативного проектора характерний високий світловий потік. Певні пристрої демонструють презентації з флеш-карти, диска (формат PC-Card) або CompactFlash без використання комп'ютера. Для зручного користування передбачені функції дистанційної миші, цифрового збільшення, заморозки картинки, створення анотацій на екрані, введення особливої заставки та інше.
- Універсальні проектори. Характеризуються різним інтерфейсом, високою роздільною здатністю та світловим потоком, установкою додаткових об'єктивів, прикріпленням до стелі, проектуванням на просвіт, налаштуваннями презентаційних функцій. А завдяки компактності мають найширшу сферу застосування: освіту, управління та інше.
- Потужні проектори. Розраховані для великих залів та масових заходів. До особливостей даного виду проекторів відносимо високий світловий потік та дозвіл, наявність змінних об'єктивів, управління проводами, створення комплексів з декількох апаратів. Використовуються разом із комутаторами та процесорами відеосигналів.
Залежно від параметрів та ваги проектори поділяються на такі типи:
- стаціонарні (встановлюються один раз та вага більше 10 кг);
- портативні (важить від 5 до 10 кг, перевозитися за необхідності);
- ультрапортативні (вага від 2 до 5 кг, легкі та компактні);
- мікропортативні (важать до 2 кг);
- кишенькові (призначений для щоденного транспортування, розмір та вага як у смартфона)
При виборі проектора варто враховувати його технічні параметри, особливо:
- спосіб кріплення пристрою (кріпиться на стелю або підлогу);
- джерела світла пристрою (лампи або лазери. Якість світла однакова, але працюють лазери довше і вимагають мінімального обслуговування);
- матриця девайсу (3LCD або DLP матриця. Перші дешевше, забезпечують хорошу яскравість. Другі – гарантують чисту та чітку картинку з миттєвим відгуком, такі девайси так само компактні та портативні);
- базовий дозвіл;
Керуються проектори панеллю управління, що знаходиться на корпусі. Також можна керувати через дистанційне керування за допомогою інфрачервоного пульта або по дротах. Альтернативою управління проектором є управління від комп'ютера. Так можна керувати і самою презентацією, і налаштуванням (яскравість, контрастність, колір, звук та інше).
Проеціювати зображення проектор може альтернативні поверхні, але найбільш якісно передає картинку лише проекційний екран. Проекційний екран є поверхнею, на якій створюється збільшена картинка кадру фільму, слайда, малюнка, схеми та інше.
Розрізняють три типи екранів:
- Мобільні. Переносні. Встановлюються за допомогою штативу та спеціальної підлогової конструкції. Невеликий розмір. Найдешевші.
- Вбудовувані або стельові. Керуються за допомогою пульта, моторизовані.
- Стаціонарні. Великих розмірів, без можливості перенесення.
Матеріал екрану може бути з тканини (довговічніші) або вінілу (добре розтягується і застосовується в кінотеатрах). Білий і матовий екран передає всі кольори краще, ніж сірий. Він мінімально спотворює зображення. На білому екрані гарний огляд під будь-яким кутом. Бісерне покриття застосовується в умовах відсутності затемнень. Такий екран добре відображає світло, посилюючи яскравість, але бічний огляд гірший, ніж у попереднього. Сірі полотна збільшують контрастність, зберігаючи широкий кут огляду. Сірі екрани частіше вибирають для презентації різноманітних проектів зі схемами та діаграмами.
При виборі екрана звертається увага на параметри:
- Розмір дисплея. Чим більша площа екрана, тим краще відчувається ефект присутності.
- матеріал та колір екрану. Від цих показників залежить контрастність, кольоропередача.
- Спосіб кріплення. Від цього залежить мобільність екрана та можливість його перенесення.
Зібралися купити проектор та екран? Команда фахівців Slight з радістю допоможе вам визначитися з вибором. Наша компанія постійно розширює асортимент товарів. Ми стежимо та йдемо в ногу з технологічними розробками та пропонуємо вам тільки найкраще за доступною ціною.