Місце класичних акустичних систем потроху посідають лінійні масиви. Ефектний зовнішній вигляд, функціональна конфігурація, оперативність монтажу, передача звуку на великі дистанції зробили ці сучасні комплекси звукопідсилення популярними та затребуваними, особливо на великих концертних майданчиках.
Лінійні масиви – це складний комплекс колонок з інноваційними динаміками та електронікою, завдяки якому створюється гарна акустика та ефект присутності. Іншими словами комплектація стандартного лінійного масиву – сукупність близько розташованих окремих акустичних систем з однаковою фазою та амплітудою та об'єднаних в один звуковий комплекс.
Особливістю лінійних масивів безперечно вважаються рівномірність трансляції звукових хвиль на величезний периметр, незалежно від цього, відкритий чи закритий майданчик заходу. При використанні акустичних систем виключено створення звукового розсіювання, реверберації, свисту і шуму. Звукове поле лінійного масиву краще піддається контролю, запобігає концентрацію звуку, мінімізує "мертві" зони, усуває акустичні дефекти, більш ефективно поширює звук та забезпечує його високу якість.
В основі роботи лінійних масивів лежить узгодження і складання звукових хвиль від великої кількості розміщених недалеко один від одного джерел звуку. Також завдяки лінійним масивам відбувся перехід від сферичних звукових хвиль до циліндричних, у яких характерний менший коефіцієнт загасання, ніж у точково розміщених акустичних систем.
Нині відрізняють активний (з вбудованим підсилювачем) та пасивний (підключається до підсилювальних приладів) масиви, а також виділяють компактні та концертні види. Перші мають витягнуті корпуси із вбудованим набором гучномовців, другі представлені високою потужністю акустичними колонами.
Само собою зрозуміло, що лінійні масиви – це професійна апаратура, установка та налаштування якої під силу лише фахівцю. Вага типового лінійного масиву 100-1500 кг. Таке обладнання може бути підвішене на висоті від 15 м або більше за певним кутом. Тому до механічного оснащення потрібно ставитися серйозно не лише через питання безпеки життя, а й у зацікавленості у безпомилковості позиціонування, ефективності установки/демонтажу та правильності використання. Професійного підходу потребує і зона програмного обладнання для проектування масивів, що гарантує те, що система масиву не перевищує межі робочого навантаження або не порушує іншого механічного обмеження задіяних продуктів.
Орієнтація лінійного масиву може бути вертикальна та горизонтальна. Вертикальне розташування масиву найпопулярніше. Вертикальні масиви надають вузьку вертикальну схему виведення, яка корисна для фокусування звуку без втрат вихідної енергії на стелі або порожньому повітрі приміщення.
Горизонтальне розташування масиву зазвичай використовується для суббасу. Для масиву горизонтальних ліній кривизна і довжина масиву залежить переважно від властивостей окремих гучномовців, а чи не від геометрії масиву. Іншими словами для горизонтального лінійного масиву характерно вузький горизонтальний вихідний та високий вертикальний шаблони.
І хоча використання лінійних масивів як обладнання у професійній акустиці налічує зовсім небагато часу, на сьогоднішній день важко уявити хороший якісний звук на грандіозній події без цієї техніки. Лінійні масиви – це універсальна система, яка дозволить вам своєю виконати різноманітні завдання будь-якого класу складності. А за допомогою компанії SoundLight вам не буде нездійсненних завдань.
SoundLight пропонує купити лінійний масив, що відрізняється відмінною якістю та доступними цінами. Ви можете самостійно вибрати масив, який підійде для вашого заходу або скористатися консультацією наших фахівців.