Сабвуфер - це різновид акустичної системи, яка може відтворювати навіть самі низькі частоти, які сприймаються людиною. Як правило, сабвуфери є активними, тобто мають підсилювач в корпусі, в той час як пасивні моделі зустрічаються вкрай рідко.
Будь-якого меломана привабить басовий діапазон, який можна не лише почути, а й відчути тілом. Низькочастотне пишнота здатний відтворити лише сабвуфер. Він надає низькочастотному звучанню необхідний об'єм та бархатистість.
Сабвуфер — це пристрій або, інакше кажучи, гучномовець, який відтворює звуки найнижчих частот, які може передати звичайна широкосмугова акустика.
Завдяки сабвуферу музичний твір повноцінно розкривається, а сам звук якісніший, із специфічним резонансом. Особливо це стосується рок напряму та сучасної електронної музики.
Тільки сабвуферу під силу відіграти без спотворень бас на високій гучності. Динаміку на басових частотах складно відтворити щось схоже, крім дійсно басу, оскільки він танцює кульбіти, як на дискотеці. Покладання цих обов'язків на окремий пристрій дозволяє колонці спокійно відтворити середній і високий спектр частот з найменшим спотворенням.
Нині пристрій можна зустріти скрізь. З цим тип акустики крім концертних майданчиків та сцени, ми стикаємося у нічних клубах, домашніх кінотеатрах та аудіосистемах, авто.
Низькочастотні акустичні системи поділяються на:
- Активні - пристрої, в які вбудований особистий підсилювач потужності. Завдяки такій особливості не перевантажується загальний підсилювач, більшу частину потужності якого поглинають низькі частоти у разі відсутності активного сабвуфера. Цей вид вимагає безпосереднього підключення до звукового джерела. Також має власний активний кросовер, що використовується для відфільтрування високих частот та спрощення узгодження сабвуфера з широкосмуговими акустичними системами.
- пасивні – апаратура, що складається з корпусу та динаміка, не оснащена підсилювачем, потребує зовнішнього підключення обладнання. Транслює глибше звучання низьких хвиль, але потребує знань для налаштування.
Залежно від конструкції сабвуфера виділяють:
- закритий ящик, для якого характерно делікатний та стриманий бас. Підходить поціновувачам класичної музики, джазу, спокійного року, електроніки та ембієнта.
- скринька з фазоінвертором, особливість якого агресивне звучання. Найпоширеніший вид сабвуферів. Має високий ККД приладу, результат чого розширений спектр низьких частот, що відтворюються.
- пасивний випромінювач представляє щось середнє між закритим ящиком і фазоінвертором. Використовується в хай-енд акустиці.
- бендпас (бандпас) включає дві камери та динамік у перегородці. Має деяке визнання в автомобільній акустиці.
- рупорний сабвуфер - потужний, громіздкий і дорогий пристрій, який потрібний для концертних майданчиків та великих залів. Рупор спрямовує басову хвилю на відстань до кількох десятків метрів.
На звучання сабвуфера впливає також матеріал дифузора. Наприклад, для паперового дифузора характерно більш музичне і м'яке звучання, а більш різке і пружне — металевого чи синтетичного.
Купити сабвуфер – це нелегкий вибір. Вузька спеціалізація, великий модельний ряд, цінова диференціація, діапазон частот, що видаються, поєднання з іншими елементами системи, габарити - це тільки початок списку факторів, що впливають на покупку. Фахівці компанії SoundLight радо допоможуть підібрати пристрій, що підходить саме вам.